Mosquitos a Zika: Hmyz za ohniskem

Gentests in At-zu-zu-zu-zu-zu-zu-zu-zu-zu-zu-zu-zu-zu-zu-zu-zu-zu-zu-zu-zu-zu-zu-zu-zu-zu-zu-zu-Hause: Verwendungen und Warnungen
September 7, 2022
An Explanation Of No Credit Check Loans
September 7, 2022

Mosquitos a Zika: Hmyz za ohniskem

Mosquitos a Zika: Hmyz za ohniskem

V posledních několika měsících dominoval šíření viru Zika po celém světě. Silně podezřelá souvislost mezi virem a mikrocefalií vedla Světovou zdravotnickou organizaci k prohlašování, že ohnisko je nouzovou situací v oblasti veřejného zdraví v mezinárodním zájmu.

Hlavním problémem současného ohniska Zika je to, že v současné době neexistuje žádná vakcína pro virus. Vědci po celém světě zvyšují úsilí o vakcínu, ale takový výzkum vždy vyžaduje hodně času a peněz. Prozatím se zaměření na řešení nemoci otočí jinde.

Po zasedání nouzové komise, generální ředitelka Světové zdravotnické organizace (WHO), Dr. Margaret Chan uvedla, že nejdůležitějšími ochrannými opatřeními, která mají být přijata, byla „kontrola populací komárů a prevence komára a prevence komára kousnutí u ohrožených jedinců, zejména těhotných žen. “

Komáři, kteří jsou za přenosem viru Zika, jsou ty, které patří k druhu Aedes, jmenovitě Aedes aegypti a Aedes albopictus. Tito komáři šířili virus tím, že se živili lidmi již infikovanými Zikou, nakažením se nakazili a poté při krmení na jiném člověku procházeli virem.

V tomto reflektoru se podíváme na to, proč se nemoci přenášené komáry, jako jsou ty, které se šířily druhy Aedes, vzrostly na význam, a také prozkoumat metody, které jsou navrženy pro zastavení šíření těchto znepokojujících viry.

Nemoci přenášené komáry se za posledních 20 let rozšířily

minulý týden, Dr. Tony Fauci, ředitel Národního institutu pro alergii a infekční choroby, řekl, že „musíme se podívat na viru Zika ve svém kontextu jako nejnovější v řadě nemocí přenášených komáry, které za posledních 20 let rozšířily jejich dosah. Patří sem, jak jste slyšeli, dengue, virus West Nile právě minulý rok. Budou další. “

Ve světě plném nebezpečných tvorů, jako jsou jedovaté hadi a silné krokodýli, je to pro člověka nejsmrtelnější, s více než 1 milion lidí v důsledku nemocí přenášených komáry, jako je malárie, každá malárie rok.

Dalším prominentním virem přenášeným komárem je horečka dengue, což je závažný stav, který se za posledních 50 let zvýšil v incidenci o 30krát. WHO odhadují až 50 až 100 milionů infekcí každý rok, s úmrtností případu, která může být až 10%.

Lékařské zprávy dnes hovořily s Devika Sirohi, asistentem postgraduálního výzkumu v molekulární virologii na Purdue University v West Lafayette, o komárech a jejich roli v šíření nemoci. Nabídla řadu možných vysvětlení, která mohou být za rostoucí prevalencí nemoci přenášené komáry.

„Existuje jen tolik faktorů,“ vysvětlila, „jako změna klimatu, zvýšená cestování a zvýšená urbanizace.“

 • Změna klimatu: „Mnoho z těchto komárů dává přednost teplejšímu klimatu, takže jak se klima stane teplejší, bude tak převládat,“ řekl Sirohi. Richard Duhrkopf, odborník na komáry a docent biologie na Baylor University ve Waco, TX, věří, že „Jak se počasí zahřeje a do nás je větší tok viru, jsem přesvědčen, že uvidíme přenos toto léto."
 • Zvýšené cestování: Podle WHO, Aedes Aegypti Mosquitos stráví svůj život v okolí a okolí, kterou se objevují jako dospělí, se studiemi naznačujícími, že obvykle létají v průměru 400 metrů za jejich životnost. Výsledkem je, že za šíření viru je spíše pohyb lidí než komárů. "Jak lidé cestují, tyto viry přenášené komáry s nimi cestují," vysvětlil Sirohi a po návratu domů komáry do svého regionu se mohou vyzvednout s viry a začít je přenášet.
 • Zvýšená urbanizace: hustě osídlená města, jako jsou města v Brazílii, kde se virus Zika rozšířil, poskytují ideální podmínky pro přenos virů. "Pokud jsou lidé velmi blízko u sebe, protože jsou v metropolitních oblastech, je pravděpodobnější, že se setkávají s nakaženým komárem," řekl Sirohi. Budovy také chrání komáry před počasím a zvyšují jejich dlouhověkost.

Je to tento poslední bod, který má Dr. Anne Schuchat, hlavní zástupkyně ředitelky Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC), a to, že USA nezažijí vypuknutí Ziky Poměrně stejná měřítko jako jinde v Americe, přestože je domovem Aedes Mosquitos:

„Myslíme si, že životní podmínky obecně ve Spojených státech, nedostatek hustoty měst v oblastech, kde jsou komáři Cirkulace a klimatizace a obrazovky nás doufejme udrží v lepším stavu ve srovnání s tím, co začíná na některých cena amazon rhino gold gel horkých místech v Jižní Americe nebo v Karibiku. “ 6 Dalším komplikujícím faktorem je, že většina lidí, kolem 75-80%, kteří se nakazí virem, je asymptomatická. Tato skutečnost představuje potíže pro zdravotnické úřady, které chtějí sledovat šíření viru.

komáři jsou nejviditelnějším cílem a brazilská vláda způsobila, že eradikovala hrozbu, že Aedes Mosquitos představuje prioritu.

Brazilské zdravotnické úřady odhadují, že v zemi bylo infikováno až 1,5 milionu lidí virem Zika. V reakci na to se v sobotu uskuteční den národní mobilizace, přičemž vojáci a státní zaměstnanci budou posíláni do domácností a pracovišť a hledají potenciální rozmnožovací areály pro komáry. Vyvinula vakcínu proti viru Zika, že jedinou účinnou metodou, kterou musíme zabránit této nemoci, je energická bitva proti komáři, “uvedla prezidentka Dilma Rousseffová v nedávné televizní adrese národu.

Nouzová nařízení podepsaná prezidentem Rousseffovi také učinila povinnost pro zdravotnické pracovníky, aby jim byl poskytnut přístup do domácností a nemovitostí, aby prohlédli, zda nejsou vklady vody.

Mohl by být DDT použit k boji proti Zice? DDT je ​​pesticid, který byl poprvé představen ve 40.

letech 20. století na ochranu populací před nemocemi přenášenými hmyzem, jako je malárie a tyfus, ale od té doby byl v mnoha zemích zakázán kvůli jeho dopadům na životní prostředí a toxické vlastnosti.

Chemikálie je v současné době klasifikována jako „pravděpodobný lidský karcinogen“ mnoha mezinárodními úřady, ale závažnost situace Zika způsobuje, že někteří odborníci zvyšují DDT jako možnost.

„Tato obava z DDT musí být přehodnocena v kontextu veřejného zdraví,“ řekl Dr. Lyle R. Petersen, ředitel divize onemocnění přenášených vektorem na CDC, The New York Times.

argument Dr. Petersena je, že předchozí obavy s DDT vznikly pomocí pesticidů široce venku v zemědělské praxi, zatímco v malém měřítku zaměřené využití DDT uvnitř domovů k zabíjení komárů by se neprokázalo, že je tak problematických tak problematických.

Tato taktika se používá v Africe v oblastech, kde se komáry přenášející nemoci živí lidem, zatímco v noci spí. Naopak, Aedes Mosquitos se obvykle krmí během dne. Podle Lynn Goldmanové, děkana z George Washington University School of Public Health, je zapotřebí dalšího výzkumu, aby se naznačovalo, zda by DDT byl účinným řešením.

„Pro správné komáry musíte používat správné zbraně,“ řekl Goldman Time. "Střelba v jakémkoli komáru, které vidíme, nebude užitečné."

jsou komáry problém i řešení vypuknutí Zika? s využitím komárů k ukončení přenosu.

Dotyčné komáry jsou vyvíjeny společností s názvem Oxitec a jejich výzkum zahrnuje geneticky inženýrské mužské komáry, takže jejich potomci zemře před dosažením sexuální zralosti.

Společnost uvádí, že tato metoda má výhodu oproti používání konvenčních pesticidů v tom, že se zaměřuje pouze na konkrétní druh a zvyšuje jeho účinnost a zároveň snižuje potenciál poškození životního prostředí.

Oxitec provedli polní pokusy o jejich geneticky modifikovaných komárech AEDES v Brazílii, aby se snížilo šíření horečky dengue. V roce 2013 společnost uvedla, že soudní řízení financovaný brazilskou vládou dosáhl 96% snížení populace divoké komáry v Mandacaru, vesnici poblíž města Juazeiro, po 6 měsících. Vědci odhadují, že během této doby bylo před komárem dengue chráněno asi 3 000 lidí.

Existuje také další technika zahrnující komáry, která se vyvíjí. Devika Sirohi, která spolu se svými kolegy zkoumá, jak se protilátky vážou na virus Zika pomocí strukturálních přístupů, vysvětlila MNT, jak by bakterie zvané Wolbachie mohla být použita „jako parazita pro komáry“.

Wolbachia je přirozeně přítomna u mnoha druhů hmyzu, ale nikoli v komárech Aedes. Výzkum naznačuje, že přítomnost těchto bakterií v komárech Aedes je může zabránit v přenosu viru dengue, i když v současné době si vědci nejsou jisti, co to způsobuje.

Nevýhodou s používáním Wolbachie je však možnost, že komáry mohou vyvinout rezistenci vůči těmto bakteriím a že včas nemusí být schopen blokovat virový přenos.

Je pravděpodobné, že v nadcházejících měsících uslyšíme více strategie komárů GM; Oxitec minulý měsíc oznámil, že v Brazílii Piracicaba zřídí nové výrobní zařízení pro komáry a prohlásí, že by „měla schopnost chránit více než 300 000 lidí“.

Jak se mohu chránit před komáry?

Zatímco vědci a zdravotnické úřady debatují a vyvíjejí nové způsoby, jak řešit infekci přenášenou komáry, široká veřejnost může vzít věci do svých rukou po několika preventivních krocích, aby se zabránilo komárům.

Richard Duhrkopf navrhuje následující opatření ke snížení rizika kousnutí komárů:

 • Odstraňte dočasnou stojaté vody z vašeho domova
 • Udržujte umělé nádoby čisté
 • Vysušte přírodní nádoby s vodou
 • Vyvarujte se ven za soumraku a úsvitu
 • Udržujte údržbu vašeho domova
 • Nenoste oblečení, které Vystavte svou pokožku
 • , když venku využijte repelenty hmyzu. – Ačkoli tyto podezřelé metody přenosu jsou buď vzácné, nebo vyžadují, aby bylo možné plně pochopit více výzkumu. o. Výsledkem je, že je rozumné, že by se mělo důraz na to zaměřit na komáry Aedes, alespoň v krátkodobém horizontu, když tolik zůstává o krizi Zika neznámé.
 • Veřejné zdraví
 • Tropická onemocnění
 • Imunitní systém/vakcíny

Contents

Comments are closed.

Open chat
Need Help?
Hello
Can we help you?