Tylko jedna piąta z nich przekazała wszystkie swoje tokeny.

Korean High School Romance Series To Add To Your Watchlist
December 17, 2022
How to Get the Most Out of a Data Storage area Room
December 18, 2022

Tylko jedna piąta z nich przekazała wszystkie swoje tokeny.

Tylko jedna piąta z nich przekazała wszystkie swoje tokeny.

Nagranie nas, abyśmy byli bardziej otwartymi emocjonalnie, bardziej ufającymi i bardziej hojnej zabawy z naszą pamięcią, czasami pogarszając ją, a czasem chroniąc przed stresem. To, jak wpływa to na pamięć, może również zależeć od naszej osobowości. Łagodzenie bólu dla osób z zaburzeniami bólu i sprawiając, że osoby bez zaburzeń bólu są w stanie tolerować ból

Karmienie https://yourpillstore.com/pl/weicode/ piersią

Co to jest oksytocyna?

Znasz te ciepłe i rozmyte uczucia, które masz, gdy przytulasz szczeniaka, przytulić swojego przyjaciela lub całujesz partnera? To jest oksytocyna w pracy.

Być może już słyszałeś o oksytocynie – co ludzie nazywali hormonem miłosnym, hormonem przytulonym, a nawet cząsteczką moralną. Wynika to z faktu, że oksytocyna była w nagłówkach, zyskując reputację, czyniąc ludzi bardziej ufającymi, hojnymi i jeszcze bardziej zakochanymi. Jest to neuropeptyd, co oznacza, że ​​jest to cząsteczka podobna do białka, której komórki mózgowe stosują ze sobą komórki mózgowe. Oxytocyna jest również hormonem, co oznacza, że ​​mózg uwalnia go do krwioobiegu, aby komunikować się z ciałem.

Najwyraźniej ta mała chemikalia mózgu ma pewne duże prace – odgrywa rolę w seksie, porodzie, wiązaniu, wiązaniu, Interakcja społeczna, emocje i wiele innych funkcji ważne dla nas ssaków. Nasze mózgi wytwarzają go naturalnie, ale istnieje również syntetyczna oksytocyna, która czasami jest stosowana terapeutycznie.

Tak czy inaczej, oksytocyna wydaje się nie tylko skłania nas w kierunku bardziej prospołecznego zachowania, ale może również grać w nasze umysły. Spójrzmy na niektóre sposoby, w jakie ta skomplikowana substancja chemiczna mózgu wpływa na to, jak się czujemy i działamy, oraz jak możemy nakłonić mózg, aby uwolnić go więcej dla tych ciepłych, rozmytych uczuć:

oksytocyna prawdopodobnie pomaga ludziom się związać Poprzez otwartość, zaufanie i hojność

oksytocyna zyskała błyszczącą reputację „hormonu miłosnego” z dowodów, że wydaje się, że pomaga nam być bardziej prospołecznym, bardziej związanym z innymi. Na przykład jedno fascynujące badanie wykazało, że kiedy studenci studenccy otrzymali dawkę oksytocyny z natrysku nosowego, chętniej dzielili się swoimi emocjami na temat bolesnej pamięci z nieznajomym niż uczestnicy, którzy dostali spray na placebo.

Ludzie wydają się nie tylko ufać nieznajomym swoim emocjami, ale także pieniędzmi, gdy otrzymują dawkę oksytocyny.

Ludzie nie tylko wydają się bardziej ufać nieznajomym emocjom, ale Również z pieniędzmi, gdy otrzymują dawkę oksytocyny. W osobnym badaniu uczestnicy grali w grę inwestycyjną, w której mogli powierzyć dowolną kwotę swoich tokenów pieniężnych innym uczestnikowi, powiernikowi. Ci, którzy wąchali sprayem oksytocyny, znacznie bardziej skłonni pozwolić powiernikowi zawiesić się na swoich tokenach. Większość tej grupy przekazała większość lub wszystkie pieniądze. Natomiast ci, którzy dostali tylko spray placebo, byli mniej chętni do zaufania nieznajomemu. Tylko jedna piąta z nich przekazała wszystkie swoje tokeny.

A co z prostym daniem nieznajomym? Oxytocyna może również uczynić osobę bardziej hojną. Kolejne badanie wykazało, że kiedy ludzie dostali spray do nosa oksytocyny, podzielili się o 80 procent więcej pieniędzy z całkowitym nieznajomym niż ludzie, którzy nie dostali sprayu!

Czy to oznacza, że ​​wszyscy powinniśmy chodzić po dawkowaniu nas sami i siebie ze sprayami oksytocyny? Gdyby wszyscy handlowcy na Wall Street wąchali poranne kawę, czy handel byłby mniej wycięty?

, może to nie być takie proste. Przeprowadzono również badania, które nie znaleziono takich samych wyników i żadne z tych rewelacyjnych badań nie może nam powiedzieć o skutkach oksytocyny w życiu codziennym lub w perspektywie długoterminowej. Ponadto powinniśmy zawsze uważać na wyniki badań, które wydają się zbyt dobre, aby mogły być prawdziwe. Powiedziałbym więc, że sprawy wyglądają na obiecująco ciepło i rozmyte w przypadku oksytocyny, ale nauka nie jest wystarczająco wysunięta na skalę, że powinniśmy przykleić oksytocynę rozpylającą nos wszystkich.

Oxytocyna ma skomplikowany wpływ na pamięć

Poza tym oksytocyna jest skomplikowana – nie wszystkie jej efekty są całkowicie pozytywne.

Możliwe, że oksytocyna może faktycznie zaburzyć pamięć. Badanie opublikowane mniej więcej w tym samym czasie, co badanie zaufania wykazało, że kiedy ludzie dostali dawkę sprayu oksytocyny, wykonali gorzej podczas testu wycofania słowa niż osoby, które dostali spray na placebo.

oksytocyna wywarli dbrymentalny wpływ Pamięć dla osób, które chętniej polegały na innych.

Czy to oznacza, że ​​oksytocyna sprawia, że ​​jesteśmy bardziej zapominani? Może to zależeć od twojego stylu załącznika. Odnosi się to do twojego wzoru więzi z innymi ludźmi, w tym sposobu radzenia sobie z zaufaniem, zależnością i intymnością. Ostatnie badanie wykazało, że jeśli twój styl przywiązania jest bardziej niezależny emocjonalnie (to znaczy, w zależności od innych niewygodnych), oksytocyna faktycznie poprawia twoją zdolność do uczenia się i przypominania listy słów. Ale oksytocyna miała szkodliwy wpływ na pamięć dla osób, które chętniej polegały na innych.

, ale te dwa badania dotyczyły tylko krótkoterminowego uczenia się i wycofania. A co z dłuższą metą? Oxytocyna odkupia się tutaj. Wiemy już, że zbyt duży stres jest szkodliwy dla hipokampu, a obszar mózgu niezbędny do tworzenia pamięci. (Dotyczy to dla nas i dla szczurów.) Ale jeśli zestresowany szczur dostał spray oksytocyny, wydawało się, że chronił komórki mózgowe w hipokampie, co pomaga ich zdrowiu pamięci na dłuższą metę.

Oxytocyna zapewnia ulgę w bólu

Są jeszcze lepsze wieści – oksytocyna może być pomocna dla ulgi w bólu fizycznym.

Po pierwsze, interesujące jest to, że osoby z przewlekłym bólem, podobnie jak osoby z fibromialgią , naturalnie mają niższy poziom oksytocyny krążących we krwi. Im niższy poziom oksytocyny, tym wyższe oceniają ból, stres i depresję. I nawet wśród zdrowych ludzi osoby z niższym poziomem oksytocyny we krwi miały niższą tolerancję bólu.

oksytocyna ma wiele różnych wpływów na ośrodkowy układ nerwowy.

Naukowcy byli ciekawi, czy ciekawi się, czy ciekawi się, czy naukowcy ciekawi się Dawanie ludziom oksytocyny zmniejszyłoby poziom bólu lub wrażliwość na ból. Tak, szczególnie dla osób z przewlekłą migreną, zespołem jelita drażliwego, przewlekłego bólu pleców, a nawet bólem raka. W przypadku osób bez zaburzeń bólu oksytocyna sprawiła, że ​​lepiej to tolerować ostry ból.

Niesamowite jest to, że oksytocyna potencjalnie nie tylko działa bezpośrednio na obszarach przetwarzania bólu mózgu, ale także pośrednio zmniejsza cierpienie poprzez łagodzenie depresji i lęku związanego z bólem. Wynika to z faktu, że oksytocyna ma wiele różnych wpływów na ośrodkowy układ nerwowy. Pracując zarówno przez kanały fizjologiczne, jak i psychologiczne, oksytocyna może być w stanie złagodzić okrutną spiralę, w którą ludzie sięgają, gdy ich ból sprawia, że ​​czują się beznadziejne i niespokojne, co z kolei pogarsza ból.

Jak naturalnie możesz naturalnie Uzyskaj więcej oksytocyny w swoim życiu?

Chociaż oksytocyna jest skomplikowana, a krzykliwe nagłówki dotyczące jej magii należy przyjmować z ziarnem soli, nadal można bezpiecznie powiedzieć, że jest to ogólnie pomocna chemikalia dla naszego zdrowia i Szczęście.

Czy wszyscy powinniśmy chodzić wokół wąchania sprayów oksytocyny? Nie tak szybko. Produkty oksytocyny, które można kupić online, domagają się wszelkiego rodzaju magicznych korzyści, ale badania naprawdę nie sprawdzały, jak i czy działają. Nie ma również regulacji tych sprayów. Mam zasadę przeciwko sapającym substancjom, które nie są specjalnie przepisywane przez lekarza.

, ale nie martw się, możemy uzyskać dawki oksytocyny w naturalny sposób. Oto kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby dostać się do krwioobiegu:

Przytul i przytulał się. Pocieszający fizyczny dotyk to pewny sposób na zwolnienie oksytocyny – między rodzicami i dziećmi, między parami i oczywiście między ludźmi i psami. Więc weź przytulanie! Uprawiać seks (lub kochaj siebie). Przyjemność seksualna jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na uzyskanie dużego ujęcia oksytocyny. Niezależnie od tego, czy jesteś z partnerem, czy pomagasz sobie, oksytocyna może gwałtownie wzrosnąć z orgazmu. Punkty bonusowe dla kobiet, które mają wiele orgazmu. Obejrzyj emocjonalny film. Kiedy odczuwamy empatię wobec innych, stawiamy się emocjonalnie w ich butach. Badanie badawcze wykazało, że indukowanie empatii poprzez oglądanie emocjonalnych klipów wideo podniosło poziomy oksytocyny ludzi, co z kolei doprowadziło ich do bardziej hojnego. (Czy mogę polecić pierwsze 5 minut „w górę”, aby uzyskać silny impuls?) To oczywiście nie są opcje dla wszystkich, ale jeśli zamierzasz poród w przyszłości, możesz spodziewać się pośpiechu oksytocyny, którą dostaniesz. To ogromne uwalnianie oksytocyny robi wszystko, od powodowania skurczów macicy, które rozpoczyna proces porodu, po przygotowanie ciała do karmienia piersią. Oxytocyna pomoże ci również związać się z dzieckiem i ogólnie zapewni ciepłe, świecące uczucie. Cała treść jest tutaj tylko do celów informacyjnych. Ta treść nie zastępuje profesjonalnego osądu własnego dostawcy zdrowia psychicznego. Skonsultuj się z licencjonowanym specjalistą ds. Zdrowia psychicznego w celu uzyskania wszystkich indywidualnych pytań i problemów.

O autorze

jade Wu, dr Savvy Psycholog

Dr. Jade Wu była gospodarzem podcastu Davvy Psychologist w latach 2019–2021. Jest licencjonowanym psychologiem klinicznym. Otrzymała tytuł doktora z Boston University i ukończył rezydencję kliniczną i stypendium w Duke University School of Medicine.

Śledź Facebook LinkedIn Pinterest Zasubskrybuj Savvy Psychologs Podcast Spotify Google Stitcher

Jakie są zalety i wady zostania wegetarianinem? Jeśli zastanawiałeś się nad tym, by zostać lub już jesteś wegetarianinem, czy otrzymujesz odpowiednie ilości składników odżywczych w swojej diecie? Jakie suplementy należy wziąć? Dołącz do lekarza zadzwoń do house, gdy recenzuje kluczowe wskazówki, jak być zdrowym wegetarianinem i unikaj pułapek medycznych.

autorstwa Sanaz Majd, MD House Call Doctor 17 stycznia 2018 6-minutowy Readepisode #223 Play Pause Słuchaj, jak być Zdrowy wegetarianin, który obecnie doświadczamy problemów z odtwarzaniem na Safari. Jeśli chcesz wysłuchać dźwięku, użyj Google Chrome lub Firefox.

Rodzaje wegetarian

Nie wszyscy wegetarianie stosują te same zasady żywności. Oto najczęstsze kategorie, z etykietami, które mogłeś słyszeć, ale być może nie do końca zrozumiał:

Lacto-Ovo wegetarianie : „Lacto” oznacza mleko i ” OVO ”odnosi się do jaj. Stąd ci wegetarianie jedzą nabiał (jak mleko i jaja), ale po prostu nie ma produktów z mięsa zwierzęcego. Jest to podstawa wegetarianizmu i najmniej restrykcyjnego typu.

Lacto wegetarianie : Teraz, gdy nauczyłeś się podstawowych warunków, możesz zgadnąć o tym. Tak, ci wegetarianie spożywają mleko i produkty mleczne, ale bez jaj. To sprawia, że ​​bardziej wyzwaniem jest znalezienie deserów, szczególnie, ponieważ większość zawiera jaja w swojej mieszance ciasta.

wegańscy wegetarianie : Jest to najbardziej restrykcyjny typ, z wyłączeniem wszystkich produktów mlecznych, jaj, sera, jogurtu itp. Do tych, którzy skutecznie przestrzegają tej diety, ponieważ nie jest tak Łatwo znaleźć jedzenie, które całkowicie brakuje nabiału. Jest to jednak zdecydowanie możliwe do osiągnięcia.

zalety/wady diety wegetariańskiej

Plusy wegetarianizmu są obfite, o ile jest to poprawnie. Dotychczasowe badania pokazują, że wegetarianowie zwykle zmniejszają ryzyko:

· Choroba serca

· otyłość

· Podwyższony poziom cholesterolu

· Nadciśnienie

· Rak prostaty i okrężnicy

· Diabetes

, ale nie jest to również wolne od ryzyka. Jeśli nie jest ostrożnie, dieta wegetariańska może Cię predysponować:

Niedobór witaminy B12: ci, którzy spożywają produkty zwierzęce, mają zwykle dożywotnie sklepy witaminy B12. Ale wegetarianie, w szczególności weganie, z czasem są narażeni na niedobór. Niedobór witaminy B12 może powodować niedokrwistość i objawy neurologiczne (takie jak neuropatia obwodowa).

Niska gęstość kości: wegetarianie, którym brakuje wystarczającego spożycia wapnia, mają większe ryzyko rozwoju osteoporozy i osteopenii, a zatem są narażeni na złamania.

Przyrost masy ciała: dla tych, którzy spożywają An Możliwe jest również nadmiar węglowodanów, przyrost masy ciała. Ale jeśli jest to zrobione, jest to często odwrotne.

Strony

«Pierwsze‹ Poprzedni123Next ›Ostatni» Pamiętaj, że wszystkie treści tutaj są wyłącznie do celów informacyjnych. Treść ta nie zastępuje żadnych porad medycznych i nie zastępuje żadnego osądu medycznego ani uzasadnienia przez własnego osobistego dostawcę opieki zdrowotnej. Zawsze szukaj licencjonowanego lekarza w Twojej okolicy w odniesieniu do wszystkich pytań i problemów związanych ze zdrowiem.

O autorze

Sanaz Majd, Md

Dr. Sanaz Majd jest certyfikowanym przez zarząd lekarza medycyny rodzinnej, który ukończył Drexel University College of Medicine w Filadelfii. Jej szczególne zainteresowania to zdrowie kobiet i edukacja pacjentów.

Autor The Hungry Brain: Outsmarting the Instyncts, które sprawiają, że sięking wyjaśnia, w jaki sposób jesteśmy zdradzeni przez własne mózgi, co prowadzi nas do pragnienia i przejadania się potraw, które nie są dla nas dobre.

autor: Monica Reinagel, MS, LD/N, CNS Nutrition Diva 7 lutego 2017 4-minutowy ReadEpisode #416 Play Pause Słuchaj Outsmarting the Hungry Brain: wywiad ze Stephanem Guyenetem Jeśli chcesz słuchać dźwięku, użyj Google Chrome lub Firefox.

Chociaż większość z nas stara się dobrze jeść, nasze zachowanie nie zawsze spełniają nasze dobre intencje. Badacz otyłości Stephan Guyenet wyjaśnia, w jaki sposób nasze mózgi są podłączone do podważenia naszych najlepszych wysiłków. W tym wywiadzie dr Guyenet podkreśla niecałe procesy, które prowadzą do głodu i powodują, że przejadamy się i udziela rady na temat przechytrzenia głodnego mózgu.

nd: Piszesz, że nasze reakcje neurologiczne i chemiczne na żywność ewoluowały w ciągu milionów lat, podczas których przez większość czasu jedzenie było stosunkowo rzadkie i trudne do zdobycia. Teraz jesteśmy przytłoczeni tanią i kuszącą jedzeniem wszędzie. Oczywiście nasze mózgi wkrótce się nie zmienią, więc jak możemy przezwyciężyć ten niedopasowanie między naszą biologią a naszym środowiskiem?

sg: Odpowiedź brzmi, chociaż wyobrażamy sobie, jak rational, które są w stanie wywierać kontrolę nad tym, jaką sytuację przychodzi do nas, często po prostu reagujemy na wskazówki w naszym środowisku, na przykład Obecność kuszących pokarmów w zasięgu ręki. Sposobem kontrolowania tych impulsów jest zaprojektowanie środowiska w taki sposób, że kieruje ono Twojego zachowania we właściwym kierunku. Na przykład ograniczenie środowiska żywności do zdrowych opcji, aby nie zmuszać się do wywierania siły woli, ponieważ przed tobą jest coś naprawdę kuszącego.

Jednym z głównych tematów mojej książki jest to, że wiele naszych decyzji podejmuje się na podstawie impulsywnej, nieskrępowanej aktywności mózgu, nad którą nie mamy kontroli. Implatywy te wpływają na nasze zachowanie w sposób, którym możemy zarządzać, ale niekoniecznie kontrolować. Na przykład pragnij – skąd pochodzi pragnienie? Wynika to z nieobsumowującej aktywności mózgu; To nie jest coś, co zdecydujesz się wnieść do umysłu. Możesz zarządzać tym, jak twoje zachowanie reaguje na to pragnienie, ale nie możesz pozbyć się pragnienia ani nie zdecydować. Jeśli więc wiele naszych zachowań kieruje się nieświadomą aktywnością mózgu, to jak możemy coś z tym zrobić z racjonalnymi częściami naszych umysłów, które chcą, abyśmy byli zdrowymi?

Contents

Comments are closed.

Open chat
Need Help?
Hello
Can we help you?